TR


Kamp Ürünleri

Kamp Ürünleri

Kamp, gündelik yaşamdan kaçma şansı sunan kısa süreli ve uzun süreli olabilen bir aktivitedir. Ormanda kamp yapılabileceği gibi deniz kenarında ya da dağda da kamp yapılabilir. Kamp ürünleri seçerken öncelikle nerede kamp yapmak istediğinize ve kampın süresine karar vermelisiniz. Dağ kamplarına sandalye taşımak ya da bir gece kalınacak kamplar için bir dolu pişirme aparatını götürmek istemezsiniz. Kampa giderken özellikle dağlık ya da ormanlık bir bölgede kamp yapılacak ise gereksiz malzemelerin yük edilmemesi gerekir. Bu tarz bölgelere araç ile girmek zor olabiliyor. Bu neden ile kamp çantası ile hedefe yürüyerek ulaşmak durumunda kalınabilir. Böyle bir yolculuk esnasında her geçen dakika eşyalar daha da ağırlaşır. Kullanılmayacak eşyaların alınmaması bir kampın en önemli kuralıdır.

Kamp Ürünleri Nasıl Seçilir?

Kamp yapmak birçok çeşidi bulunan bir alandır ve bu neden ile hangi şartlar altında yola çıkıldığının bilinmesi gerekir. Kampa gitmeden önce sorulması gereken bazı sorular vardır. Bu soruları kendinize yönelterek hangi eşyaları alacağınıza daha kolay karar verebilirsiniz. Hangi mevsimde kamp yapılacak? Bölgenin kampa gidilecek tarihlerde hava durumu nasıl olacak? Kampa kaç kişi gidilecek? Kampa kaç kişi gidilecek? Kamp bölgesi (dağlık, kıyı, orman vd.) nasıl? Kamp ürünlerini seçerken bu sorular ışığında hazırlık yapmak her zaman daha kolaydır. Kamp farklı ekstrem sporlar ile de birleştirebilir. Buna en iyi örnek dağcılıktır. Türkiye’nin özellikle Akdeniz ve Ege kıyılarında dağcılık popüler bir spordur ve kamp ile de desteklenir.

Temel Kamp Ürünleri Nedir?

Temel kamp malzemeleri nerede kamp yapılır ise yapılsın gerekli olan malzemeleri içerir. Kampa gitmeden önce mutlaka hava şartlarını göz önünde bulundurarak uyku tulumu alınmalıdır. Kamp için hangi bölge tercih edilir ise edilsin uyku tulumu hep en önemli üründür. Akdeniz yazları çok sıcak olan bir bölgedir ve burada özellikle yazın kamp yapan kişiler yanlarına uyku tulumu almaz. Ancak geceleri kamp yapılan alanlar her zaman soğuk olur. Kampa çıkmadan önce önemli ipuçlarını takip etmek ve daha önce kamp yapmış kişiler ile iletişim kurmak da önemlidir. Kamp çadırı, mat, yemek pişirme aparatları, kafa lambası, fener, yağmurluk, karabina, kamp bıçağı, çöp torbası ve ateş malzemeleri mutlaka alınmalıdır.

Doğa Dostu Kamp Ürünleri Var Mı?

Doğa dostu kamp ürünleri olduğu gibi eğer bu ürünlere erişim noktasında sorun yaşanıyor ise doğaya en az zararı vermek için ek seçenekler değerlendirilebilir. Kamp ürünleri tercih edilirken uzun kullanım ömrü sunan materyallerin tercih edilmesi ve birinci sınıf kaliteden üretilen malzemelerin kullanılması sürdürülebilirliği sağlar. Kullan at tipindeki ürünlerin kampa götürülmemesi çöp oranını da düşürür. Bir kampa giderken mutlaka çöp torbası alınmalı ve pişirilen yemek atıkları ayrıştırılarak doğaya karıştırılmalıdır.

 

  • Bizi Takip Et
E-Bülten