Toplam Ürün:0

Erkek Outdoor Ayakkabı Modelleri

Doğada spor yapmak keyifli ve sağlıklıdır. Geniş yeşil alanların içinden geçerek göl kenarlarında yürümek eğlencelidir. Tabii ayağında doğada karşılaşacağın zeminlere uygun ayakkabılar varsa. Erkek outdoor ayakkabı modellerini inceleyip doğa deneyimini iyileştirecek modeli bulabilirsin.

Doğada Neden Outdoor Ürünler Giymek Gerekir?

Spor giyim markaları farklı spor dallarına özel giysiler ve ayakkabılar üretir. Çünkü her bir spor branşının özellikleri farklıdır. Doğa sporları ise bambaşka bir daldır. Doğada vakit geçirmek bir fitness salonunda vakit geçirmeye benzemez. Doğada yürümek yürüyüş bandında yürümek kadar basit ve konforlu değildir. Yalnızca ayakkabılar değil, giysiler de doğa koşullarına uyumlu olmalıdır.

Doğa Yürüyüşlerini Konforlu Kılan Özellikler

Doğada attığın her adımın güvenli ve rahat olmasını sağlayan bazı özellikler vardır. Outdoor modellerdeki temel özellikler şöyledir:

Yüksek Tutuş Özelliği Sağlayan Dış Tabanlar

Dış tabanların tasarımında ağırlıklı olarak sağlam ve kaydırmaz bir malzeme olan kauçuk kullanılır. Kauçuk taban özel desenlerle desteklenir ve adımlarının daha sağlam olmasını sağlar. Bu çok önemli bir özelliktir. Ormanın içinde yürürken ya da bir tepenin zirvesine çıkarken farklı yüzeylerle karşılaşırsın. Adımlarının sağlam ve dengeli olması için outdoor ayakkabıların dış tabanları kuvvetli tutuş özelliğine sahiptir.

İdeal Yastıklama Özelliğine Sahip Orta Taban

Doğada engebeli ve bozuk zeminlerle karşılaşma ihtimalin oldukça yüksektir. Ayağındaki ayakkabıların yastıklama özelliği bu zeminlerin etkisini azaltır. Bunu iki şekilde yapar. Orta taban darbe etkisini hafifletme görevi görür. Ayağının sert ve bozuk yüzeylerle teması sırasında şok etkisini minimuma indirir. İkinci olarak da zeminin bozukluğunu hissetmemeni sağlar.

Nefes Alan Yapı

Uzun yürüyüşlerde ayaklarının konforlu olması için hava alması gerekir. Bunun için nefes alan materyaller kullanılır.

Doğa Koşullarına Karşı Koruma

Doğada her türlü hava koşuluyla karşılaşabilirsin. Bu bir sağanak yağmur ya da ani bastıran bir kar yağışı olabilir. Ayağındaki ayakkabılar suyu ve soğuğu geçirmeyen nitelikte olmalıdır. Bu şekilde ayakların ıslanmaz ve doğada daha nitelikli vakit geçirebilirsin. Yürüyüşünü yarıda bırakıp dönmen gerekmez.

Sağlamlık

Sert ve zorlu parkurlar sağlam ve dayanıklı malzemelerle geçilir. Satın almak istediğin modelin bu özelliklere sahip olduğundan emin olmalısın.

Doğa yürüyüşleri sırasında en üst düzey konforu yakalamak için doğru seçimler yapmalısın. Bu seçimler seni yalnızca doğa şartlarından korumaz. Olası sakatlanma risklerini de minimuma indirir.

Tasarım Detayları

Outdoor ayakkabılarda pek fazla tasarım odaklı hareket edilmez. Fonksiyonelliğin ön planda olduğu modellerde estetik ayrıntılar ikinci sırada yer alır. Dayanıklılık ve sağlamlıklarıyla öne çıkan outdoor ayakkabılar sportif stillerde kombin tamamlayan yapıda değildir. Ancak bu modelleri soğuk ve yağışlı günlerde montlarınla eşleştirerek kış stillerin için kullanabilirsin.

Tasarımlarda ağırlıklı olarak toprak tonları yer alır. Sade ve düz tasarımlar tek renkten oluşur. Biraz daha hareketli modeller seviyorsan iki ya da üç renkli modellere bakabilirsin.

@playsports
Play Sports Campus, kolej stilini spor giyim ürünleriyle buluşturuyor. Sezonun en hit parçalarında enerji ve dinamizm arıyorsanız ve yenilikleri sosyal medyada da yakından takip etmek istiyorsanız Instagram adresimiz: playsportstr. Sizleri de aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz!
BİZİ TAKİP ET
background
contact
background