TR

Eşofman Altı

Eşofman Altı

Spor yaparken en önemli unsurlardan biri de doğru giyinmektir. Eşofman altı, sporcu sutyeni, şort ya da tayt fark etmeksizin giyim için tercih edilen ürünün rahatlığı önemlidir. Eşofman altının bedene uygunluğu, kalitesi ve kumaşı seçim kriterleri arasında bulunur. Egzersiz, antrenman ya da maç esnasında fark etmeksizin kendimizi güvende hissetmemiz giydiğimiz kıyafetlere de bağlıdır. Rahatlığı ve bedeni doğru sarışı ile ön plana çıkan eşofman altları günlük kullanım için de uygun. Kaliteli kumaşlarının yumuşak dokusu, kendimizi güvende hissetmemizi sağlıyor. Eşofman altları dar ve bol paça olarak ayrıldığı gibi yüksek bel ve normal bel olarak da satışa sunuluyor. Kendinize hitap eden, giydiğiniz zaman kendinizi rahat ve güvende hissedeceğiniz eşofman altını bulmak oldukça kolay.

Eşofman Altı Su Geçirir Mi?

Yoğun spor ve egzersiz programı olan kişiler için eşofman altı seçerken en önemli unsur su geçirmemesidir. Teri hızlı emme özelliğinin bulunması, koku yapmaması ve hızlı kuruması profesyonel sporcuların eşofman tercihindeki kriterler arasında bulunur. Kumaş dokusunun esnekliği de eşofman altı seçerken kişinin rahat edebilmesi için önemlidir. Eşofman altları ıslanan ve su geçiren kumaşlardan olabileceği gibi su geçirmeyenleri de bulunur. Örneğin birinci sınıf kalite paraşüt kumaştan üretilen eşofman altları hem su geçirmez hem de hızlı kurur. Termal materyalden üretilen eşofman altlarının da su geçirmeme özelliği bulunur. Eşofman altı kadın ve erkekler için farklı tipte üretiliyor ancak unisex modellere ulaşmak da artık mümkün.

Eşofman Altı Seçerken Neye Dikkat Etmek Gerekir?

Eşofman altı seçimi esnasında dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunur. Giydiğimiz zaman bedene tam oturması, kendimizi rahat hissetmemiz en önemli kriterlerdir. Ancak kullanım alanına göre kumaş ve beden türüne de karar vermek gerekir. Günlük kullanım için daha rahat ve şık modeller tercih edilir. Profesyonel veya yoğun programa sahip sporcular ise beden yapısı, kumaş, su geçirmeme, hızlı kuruma gibi özelliklere bakarak seçim yapar. Eşofman altı günümüzde her yerde giyilebilir bir hale gelmiştir. Bunda moda sektöründeki gelişmelerin de etkisi oldukça büyüktür.

Eşofman Altı Bedenleri Nedir?

Eşofman altı beden ölçüleri her bireye, yaşa ve cinsiyete uyacak çeşitliliğe sahiptir. Her marka en küçük beden (XS) başta olmak üzere en yüksek bedene (XXXL ve üzeri) göre tasarım yapar. Bazı markalar güzellik standartları üzerinden üretim yaptığı için en büyük beden 40 ile sınırlandırılmıştır. Ancak her bedenin kendine has özelliği vardır ve daha kapsayıcı olan markaların tercih edilmesi burada önemlidir. Bu neden ile eşofman altı beden tablosu bulunan ve kapsayıcı markaların eşofman altları daha sık tercih edilir.

Eşofman Altı Nerede Giyilir?

Eşofman altı çeşitleri her yerde giyilebilecek kadar geniş bir yelpazeye sahip. Eşofman altları günümüzde sadece spor için tercih edilmiyor. Günlük yaşamda, toplantılarda, sosyal aktivitelerde de tercih edilen bir ürün haline geldi. Klasik spor ayakkabılar ile kullanılan eşofman altı modellerinin yanı sıra topuklu ayakkabılar ile de kombin yapılabiliyor. Ürünün nerede giyileceğine göre ayakkabı tercihi ve aksesuar ile de kombininizi destekleyebilirsiniz.

Eşofman Altının Boyu Kısalır Mı?

Eşofman altı çeker mi sorusu alışveriş esnasında en çok merak edilen sorulardan biridir. Eğer alınan eşofman altı, belirtilen talimatlara göre temizlenir ve suyun sıcaklık derecesine dikkat edilir ise herhangi bir çekme yaşanmaz. Yüksek sıcaklıkta ve yanlış teknikler ile yıkanan eşofman altı çekme yapar. Temizlik esnasında kıyafetlerimizin renginin solmaması ve boylarının çekmemesi için talimatlara uymalıyız. 

  • Bizi Takip Et
E-Bülten