Toplam Ürün:0

Kadın Outdoor Ayakkabı Modelleri

Markaların açık havada spor yapmayı sevenler için geniş outdoor koleksiyonları mevcuttur. Sen de arkadaşlarınla beraber doğada vakit geçirmeyi seviyorsan bu ürünlere bakmalısın. Farklı iklim koşullarında rahatlık sağlayan ürünler belli özelliklere sahiptir. Doğa sporlarında bot ve ayakkabılar ayrı önem taşır. Kadın outdoor ayakkabı modelleri ile konforlu doğa yürüyüşleri yapabilirsin.

Outdoor Ayakkabılarının Üstün Özellikleri

Günlük ayakkabıların şehir turları ve sosyal buluşmalar için ideal özelliklere sahiptir. Ancak birçok günlük modelde farklı iklim koşullarına dayanıklılık özelliği yoktur. Bu nedenle eğer outdoor sporlara ilgin varsa teknik özellikleri uygun ürünler seçmelisin.

Doğada karşılaşacağın birçok durum olur. Güneşli bir havada yürüyüş yaparken birden kuvvetli bir sağanağa yakalanabilirsin. Sert zeminde yürürken dar ve kaygan bir patikaya denk gelebilirsin. Dere kenarından geçerken çamurlu yüzeylerle karşılaşabilirsin. Tüm bunlar için uygun donanım doğadaki deneyimini iyileştirir.

Outdoor ayakkabılarda olması gereken temel özellikler şöyledir:

Sağlamlık

Sağlamlık doğada konforlu adımlar için en gerekli özelliklerden biridir. Kolay kolay zarar görmeyen ve dayanıklı modeller sana ihtiyaç duyduğun konforu sağlar. Farklı zemin türlerinde adım atarken güçlü bir yapıya sahip outdoor ayakkabınla güvenli bir şekilde ilerlersin.

Yastıklama

Doğa yürüyüşleri şehirdeki yürüyüşlere benzemez. Şehirde planlı yapılmış profesyonel yürüyüş yolları mevcuttur. Bu olmasa bile beton ya da asfalt zeminlerde ilerlersin. Ancak şehirden uzakta, ormanlık ve dağlık arazilerde durum farklıdır. Bu tip yerlerde her türlü zeminle karşılaşabilirsin. Güçlü yastıklama özelliğine sahip orta tabanlar sana zeminin etkisini hissettirmez. En engebeli ve zorlu zeminlerden bile rahatça geçersin. Ayak tabanların bozuk yüzeylerin sertliğinden etkilenmez.

Suya ve Soğuğa Karşı Dayanıklılık

Su geçirmez yapı tüm outdoor ürünlerinden beklenen bir özelliktir. Outdoor koleksiyonlarında yer alan ceketler, montlar, pantolonlar ve çantalar bu özelliğe sahiptir. Serideki ayakkabılarda da aynı özellik bulunur. Bu modeller aynı zamanda soğuk hava şartlarına karşı da dayanıklılık sağlar. Soğuğu içeri almaz ve uzun süre açık havada kalabilmen için idealdir. Bu ürün grubunda saya bölümleri deri, sentetik deri, tekstil ve benzeri malzemelerden yapılır.

Kaydırmaz Dış Tabanlar

Kaydırmaz yapı outdoor ayakkabıların en önemli özelliklerinden biridir. Dış tabanlarda ağırlıklı olarak araç lastiklerinde de kullanılan kauçuk malzeme tercih edilir. Kauçuk dayanıklıdır ve kaymama özelliğiyle bilinen bir malzemedir. Doğa yürüyüşlerinde ayakların kaymadan dengeli şekilde yürümen için dış tabanlar uygun özelliğe sahip olmalıdır. Özel desenli yapılar zemine iyi tutunur. Attığın adımların daha sağlam olmasını sağlar.

Bu temel özelliklerin yanında giydiğin ayakkabı ayağına tam oturmalıdır. Tüm teknik özellikleri isteklerini karşılayan ama rahatsız olan bir model işine yaramaz. Adımlarının sağlam olması için rahatlık önemli bir kriterdir. Doğa deneyiminin keyifli olması da buna bağlıdır.

Hafiflik bu modellerde aradığın bir başka özellik olmalıdır. Hafif modeller ayaklarının çabuk yorulmasını engeller. Esneklik de bir diğer yürüyüş kriteridir. Koruyucu özellikte kalın orta tabanlarla birlikte ayaklarınla beraber esneyen yapı tercih etmelisin.

Tasarım Ayrıntıları

Doğa sporcuları için tasarlanan ürünler havalı ve çekici stillere sahiptir. Doğayla uyumlu toprak tonlarının yanında canlı renkte tasarımlar da bulabilirsin. Stiline en çok uyan renklerden farklı kombinler yapabilirsin.

Açık havada konforlu vakit geçirmeni sağlayan giysilerine en uygun renkleri seçebilirsin. Eğer sade bir tarza sahipsen düz toprak tonları senin için ideal renkler olabilir. Outdoor modellerde daha renkli ve hareketli tasarımlar da yer alır. Bu ürünü yalnızca doğa yürüyüşlerinde değil, kış mevsiminde normal günlerde de giyebilirsin. Kış giysilerinle eşleşen tasarımları al ve hem doğada hem soğuk günlerde stilini tamamla.

@playsports
Play Sports Campus, kolej stilini spor giyim ürünleriyle buluşturuyor. Sezonun en hit parçalarında enerji ve dinamizm arıyorsanız ve yenilikleri sosyal medyada da yakından takip etmek istiyorsanız Instagram adresimiz: playsportstr. Sizleri de aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz!
BİZİ TAKİP ET
background
contact
background