Toplam Ürün:1
New Balance 520 Gri Kadın Antrenman Ayakkabısı W520FB8
Yeni Üniversiteliye Özel
-%16
2,499.00₺ 2,102.91₺
Üniversite öğrenci belgenle gel Sana Özel indirimden faydalan

Kadın Fitness Ayakkabısı Modelleri

Fitness salonlarında vakit geçiren biriysen antrenmanlarına uygun giysilere ve ayakkabılara sahip olmalısın. Kapalı alanlarda spor yaparken ince ve hafif giysiler antrenman kaliteni direkt etkiler. Kadın fitness ayakkabısı modellerinden biri ise performans desteği sağlar. Yaptığın antrenmanın türüne göre model seçebilirsin.

Fitness Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisin?

Spor giyim markalarının fitness serilerindeki ayakkabılar spor salonu antrenmanların için idealdir. Ancak bu modellerin içinden seçim yaparken bazı kriterlere dikkat etmelisin. Öncelikle ağırlıklı olarak hangi antrenman türünü yaptığın önem taşır.

Sürekli koşu bandında vakit geçiriyorsan koşu ya da yürüyüş ayakkabıların yeterlidir. Ancak aletlerle çalışırken ya da yüksek yoğunluklu kardiyo antrenmanlarında durum farklıdır. Bu tip antrenmanlarda giydiğin ayakkabıların iç tabanları ayaklarını desteklemelidir. Saya bölümü ayağını iyice sarmalıdır. Bol saya yapısı ayağının ayakkabı içinde hareket etmesine neden olur. Bu da antrenman sırasında ayağını kaydırabilir. Özellikle denge gerektiren ağırlık kaldırma seanslarında ayağının kaymasını istemezsin.

Fitness için özel olarak tasarlanan modellerin orta tabanları çok kalın olmamalıdır. Çok fazla seri hareket gerektirmeyen antrenmanlarda yastıklama özelliği basketboldaki kadar gerekli değildir. Salonda çalışırken ayaklarını yeteri kadar destekleyen kalınlık sana aradığın konforu sunar.

Fitness salonlarının zeminleri genellikle parke ya da PVC olur. Seçtiğin modelin dış taban yapısında kaydırmazlık özelliği aramalısın. Yüksek tutuş kabiliyetine sahip dış tabanlar bu yüzeylere tutunur. Bu şekilde ayağın kaymaz ve dengeli şekilde hareket edersin.

Fitness Salonunda Nasıl Giyinmelisin?

Kapalı alanda antrenman yaparken ince giysiler seçmelisin. Fitness salonları sıcak olur ve antrenman sırasında kendi vücut ısın da yükselir. Bu nedenle hareket etmeni zorlaştırmayan ve terletmeyen kıyafetler idealdir. Performans giysileri bu özelliklere sahiptir. Bu giysilerle antrenman kaliten artar.

Sporcu sütyenleri, taytlar, spor şortlar, atletler ve performans odaklı tişörtler rahat giyeceğin salon giysileridir. Sporcu sütyenleri kadınların mutlaka kullanması gereken performans ürünlerinden biridir. Göğüs sağlığını koruyan bu giysiler aynı zamanda sportif stilini de öne çıkarır. Taytlar için dikkat etmen gereken bir detay, şeffaflık özelliğidir. Yoğun fitness egzersizleri sırasında iç göstermeyen modellere bakmalısın.

Fitness Ayakkabılarının Tasarım Ayrıntıları

Spor salonlarında antrenman yaparken iyi görünmen mümkündür. Renkli performans giysilerinle uyumlu fitness ayakkabıları salonda stilinle öne çıkmanı sağlar. Taban yapısı antrenman stiline uygun olan modele karar verdikten sonra renkleri seçebilirsin. Performans giysilerinle uyumlu modeller sportif şıklığın için idealdir.

Markaların fitness koleksiyonları göz alıcı renkte parçalarla doludur. Spor yapmanın yaygın bir alışkanlık haline gelmesi ile koleksiyonlar da çeşitlenmiştir. Farklı zevkleri olan insanlara hitap eden bu koleksiyonlardan kendi kombinlerini hazırlayabilirsin. Spor salonunda sağlıklı ve fit görünmek için egzersiz yaparsın. Ancak bunu yaparken havalı görünmemen için hiçbir sebep yoktur. Stiline en uygun modelleri seç ve fitness tarzını yarat.

@playsports
Play Sports Campus, kolej stilini spor giyim ürünleriyle buluşturuyor. Sezonun en hit parçalarında enerji ve dinamizm arıyorsanız ve yenilikleri sosyal medyada da yakından takip etmek istiyorsanız Instagram adresimiz: playsportstr. Sizleri de aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz!
BİZİ TAKİP ET
background
contact
background