Toplam Ürün:2

Erkek Yürüyüş Ayakkabısı Modelleri

Spor yapmak sağlıklı ve fit görünmek için en ideal yoldur. İyi beslenip düzenli spor yaparsan her zaman formunu korursun. Bunun için yapabileceğin birçok egzersiz var. Bu egzersizler arasında yürüyüş en zahmetsiz olanlardan biri. Erkek yürüyüş ayakkabısı modellerinden birini alarak hemen yürümeye başlayabilirsin.

Yürüyüşün Faydaları

Yürümek dünyanın en sağlıklı egzersizlerinden biridir. Fitness salonuna gitmek için vaktin olmayabilir. Farklı bir spor dalıyla ilgilenmek için zaman yaratamayabilirsin. Hiçbir şey yapmak için enerjin olmadığında bile 30 dakikalık bir yürüyüşle canlanabilirsin.

Yürüyüş yapmak:

  • Kan dolaşımını iyileştirir
  • Akciğerlerindeki oksijen dolaşımını arttırarak daha iyi nefes almanı sağlar
  • Sindirim sistemini düzenler
  • Kas gruplarını aktif hale getirir ve daha hızlı şekilde kalori yakmanı sağlar
  • Duruşunu düzenler
  • Kan şekerini düzenler
  • Zihin sağlığını iyileştirir, daha enerjik ve canlı hissettirir

Yaşına ve yürüyüş tempona göre değişmekle birlikte yarım saatlik bir yürüyüş ortalama 250 kalori harcatır. Bunu yaparken ayağında uygun yürüyüş ayakkabıları olursa daha iyi bir performans sergilersin.

Yürüyüş Ayakkabılarının Özellikleri

Yürürken sağlıklı adımlar atmak için doğru ayakkabıları giymen önemlidir. Uygun modeller daha uzun mesafeler gitmeni ve daha az yorulmanı sağlar.

Spor giyim markaları performans türlerine özel koleksiyonlar hazırlar. Her spor branşının kendi özel spor giysileri ve ayakkabıları vardır. Yürüyüş için nefes alan ince ve hafif giysiler idealdir. Serin günlerde eşofman takımlarınla yürüyebilirsin. Kışın montunla, ara mevsimlerde spor ceket veya yelekle konforlu olursun.

Adımlarının daha kontrollü ve yaptığın egzersizin daha etkili olması için yürüyüş ayakkabıları giymek doğru seçimdir. Bu ayakkabılar hafif ve esnek yapıya sahip olur.

İç Tabanlar

İç tabanlarda ince bir yastıklama sistemi yer alır. Yastıklı iç taban topuklarından ayak kemerine, oradan ayak parmaklarına uzanır. Bu yapı konforlu adımlar atmanı sağlar. Günlük hayatta rutin işlerini yaparken ya da hareketsiz ayakta dururken de rahat olursun.

Orta Tabanlar

Orta tabanlar zeminle temas ettiğinde ortaya çıkan darbe etkisini hafifletecek niteliktedir. Tüm tabana yayılan yastıklama özelliği egzersiz kaliteni yükseltir. Hafif ve esnek malzemeden yapılan orta taban sayesinde hareket sırasında eklemlerin daha sağlıklı olur.

Dış Tabanlar

Açık havada yürüyüş yaparken karşına farklı yüzeyler çıkabilir. Dış tabanlara eklenen tutuş özelliği bu yüzeylerde dengeli şekilde ilerlemeni sağlar. Benzer özellik outdoor ayakkabılarda da vardır. Doğa sporları için tasarlanan outdoor modellerde bu katman ekstra geliştirilmiştir. Bu taban doğada yürüyüş yaparken karşına çıkabilecek ıslak ve çamurlu zeminlerde kaymanı önler. Şehir yürüyüşleri doğadaki kadar zorlu olmasa da dış tabanda tutuş özelliği gereklidir.

Saya

Hafiflik tüm performans ürünlerinde mevcut olan bir özelliktir. Spor yaparken giydiğin giysilerin hafif ve esnek olması gerekir. Ayrıca bu giysilerde nefes alan özellik yer almalıdır. Spor ayakkabılarda da böyledir. Tabanlarda mümkün olan en hafif malzemeler kullanılır. Saya bölümünde ağırlık yapmayan örgü malzeme tercih edilir. Nefes alan yapıya sahip örgü sayalar hareket sırasında rahatlık sağlar. Uzun yürüyüşlerde ayakların terlemez, konforlu bir egzersiz deneyimi yaşarsın.

Tasarım

Performans serilerinde hareketlerinle uyumlu donanıma sahip ayakkabılar yer alır. Kaliteli antrenmanlar yapmana olanak sağlayan bu modellerde şık tasarım ayrıntıları da vardır.

Sade modelleri seviyorsan tek renkli alternatifleri değerlendirebilirsin. Daha hareketli modeller için renkli seçenekleri incelemelisin. Renkli tasarımlarda genellikle taban ve bağcık renkleri birbirine uyumlu olur. Bazı modellerde marka logolarında farklı renk geçişleri kullanılır. Yansıtıcı detaylar eklenen modelleri gece yürüyüşlerine giyebilirsin. Şortların ve eşofman altlarınla eşleştirebileceğin seçenekler arasından seçim yap ve sportif stilini tamamla.

@playsports
Play Sports Campus, kolej stilini spor giyim ürünleriyle buluşturuyor. Sezonun en hit parçalarında enerji ve dinamizm arıyorsanız ve yenilikleri sosyal medyada da yakından takip etmek istiyorsanız Instagram adresimiz: playsportstr. Sizleri de aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz!
BİZİ TAKİP ET
background
contact
background