TR


Erkek Giyim

Erkek Giyim

Erkek giyim modası günümüzde önemli ölçüde gelişti. Eskiden süregelen geleneksel kalıpların yerini daha esnek ve renkli modeller aldı. Günümüzde erkekler de isteği rengi, modeli, bedeni kolayca bulabiliyor. Cinsiyet rollerinin değişmesi, insanların kendilerini iyi hissettiren ürünlere yönelmesi ve daha özgür bir ortam yaratılmasının etkisi bu konuda büyük. Erkek giyim ürünleri unisex olarak da hazırlanıyor. Daha cinsiyetsiz ve sınırsız moda anlayışı basmakalıp düşünceleri yıkmak için birebir bir yöntem! İstediğiniz gibi giyinebilir, kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız o bedeni satın alabilirsiniz. Erkek giyim tarzlarının geliştirilmesi ve moda sektörünün kadınlara olduğu kadar erkeklere de yönelmesi günümüzün önemli açıklarını kapatıyor.

Genç Erkek Giyim Tarzları Nedir?

Genç erkek giyim tarzı genellikle 17 ila 35 yaş arası için hazırlanan kıyafetleri içerir. Büyük sloganların, resim ve fotoğrafların, yazıların yer aldığı ve iş birliklerinin çok olduğu bir alandır. Model ve beden sayısı oldukça fazladır. Eğer genç erkek giyim bölümünden giyiniyor iseniz geniş bir katalog sunuluyor demektir. Genç erkek giyim tarzları, moda içerisinde popüler olan giyim ürünlerine daha çok yer verir. Kot ceketler ve sweatshirtler bu tarzın en sevilen parçalarını oluşturur. Ayrıca kombinin türü ne olur ise olsun spor ayakkabı ile tamamlanması da gençlere özgü bir kombin anlayışıdır. Spor ayakkabı ile tüm kombini tamamlamak 1990’lı yıllarda da sık sık karşılaşılan bir giyim tarzıydı.

Klasik Erkek Giyim Nasıl Olur?

Klasik erkek giyimi ise genç erkek giyim tarzına göre daha şık ve ciddi bir görünüm kazanılmasını destekler. Klasik erkek giyimindeki star parçalar yaz ve kış mevsimine göre ikiye ayrılır. Genellikle tişörtün ya da ince bir gömleğin yanına alınacak kazak ile bahar aylarına uyum sağlanır. Hem klasik giyimden vazgeçmemek hem de genç erkek tarzını yakalamak istiyorsanız, renk ve model seçimlerinizi değiştirebilirsiniz. Birbirinin yatay keseni olan modelleri bularak kendi tarzınızı oluşturmanız mümkün.

Spor Erkek Giyimin Önemli Parçaları Nedir?

Erkek giyim tarzlarında önemli olan unsur farklı parçaları bir arada kullanabilmek olmalıdır. Renk uyumu ve farklı modellerin bir arada kullanılması spor giyimin de önemli parçalarıdır. Spor giyimin ana parçaları her ne kadar eşofman takımları olarak düşünülse de şortlar, tişörtler, sweatshirtler ve çoraplar ile spor görünüm sağlanır. Ayrıca salaş giyim ile sporun birleştirilmesi de mümkün. Erkek spor giyimin en önemli avantajı salaş, klasik ve genç giyim ile birleştirilebilmesidir. Şık bir takımın altına giyilecek spor ayakkabı ile hızlı bir biçimde spor bir görünüm kazanmak mümkün. Spor görünüm aynı zamanda spor çoraplar ve geniş kapşonlu ceketler ile sağlanır.

Salaş Erkek Giyim Modasında Neye Dikkat Etmeli?

Erkek giyiminde şık, klasik ya da spor fak etmeksizin salaş bir görünüm kazanmak mümkün. Salaş giyim konusunda dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunur. Bu unsurlara dikkat ederseniz hem kaliteli hem de şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Salaş erkek giyimin en önemli parçaları oversize ya da büyük beden gömlek ve salaş pantolonlardır. Daha şalvar tarzı alt giyimin, bez ayakkabılar ile desteklenmesi ile salaş bir görünüm elde edilebilir.

Erkek Giyimde Sık Yapılan Yanlışlar Nedir?

Erkek giyiminde sık yapılan yanlışlar bulunur. Erkek giyimindeki bu yanlışlar arasında tam beden olmayan takım elbiselerin tercih edilmesi ile sık sık karşılaşılır. Uzun paçalar, bol gömlek yakaları özellikle klasik giyimdeki hatalardır. Kravat boyu da oldukça önemli. Farklı renk ve desenlerin bir arada kullanılması da sık yapılan yanlışlardan biridir. 

  • Bizi Takip Et
E-Bülten