TR


Eşofman Üstü

Eşofman Üstü

Eşofman üstü modelleri her yaş grubuna ve tarza uygun olarak tasarlanıyor. 2021 yılında cinsiyetsiz eşofman üstlerinin artmasının da etkisi ile büyük beden kalıplara ulaşmak da kolaylaştı. Her tarza uygun zamansız modeller, birçok renk ve desende üretiliyor. Özellikle doğa sporları ve ekstrem sporlar ile uğraşan kişiler sıkça eşofman üstlerini güvenlik ekipmanları ile tamamlıyor. Eşofman üstü erkek ve kadınlar için ayrı ayrı üretilmeye devam etse de günümüzde daha çok cinsiyeti olmayan modeller ile karşılaşıyoruz. Eşofman üstleri düz renklerde ve klasik stilde üretildiği gibi büyük fontlarda sloganların yazdığı ve bol hayvan desenli modelleri de bulunuyor. Giyilebilir tuval olma özelliği taşıyan eşofman üstlerindeki desen ve çizimler sanatçılar tarafından özel olarak tasarlanıyor.

Eşofman Üstü Neye Göre Seçilmeli?

Eşofman üstü kullanım amacına ve ihtiyaç nedenine bağlı olarak seçilmeli. Bir ürün alacağımız zaman en önemli unsurlardan biri o ürünü neden aldığımızdır. Ürünü almadan önce kendimize neden, nerede ve ne için aldığımızı sormamız skalamızı da daraltarak daha uygun seçeneklere yönelmemizi sağlar. Eşofman üstü seçimi esnasında kullanım amacına göre önerilen modellerden de bedenimize en uygun olanın seçilmesi gerekir. Eşofmanlar günlük kullanım alanlarında da sıkça tercih edilen giyim ögeleri haline geldi. Gezerken, alışveriş yaparken, spor yaparken, soğuktan korunmak amacı ile ya da sadece kombini tamamlamak için eşofman üstleri tercih edilebilir. Nedeni fark etmeksizin artık her yerde ve her kıyafet ile kombini kolayca yapılabilen eşofman üstleri her bütçeye de uygundur.

Eşofman Üstü Alırken Mevsim Önemli Mi?

Eşofman üstü alırken mevsimin de önemi bulunur. Bir seçim kriteri olarak mevsimlerin göz önünde bulundurulması gerekir. Günümüzde artan iklim krizinin etkileri ile mevsimler girift bir duruma geldi. Bunun etkisi ile de gün içerisinde hava durumunda yaşanan ani değişimlere hazırlıklı yakalanmak için eşofman üstleri sıkça tercih ediliyor. Eşofman üstleri yaz ve kış mevsime göre farklı ham maddeler kullanılarak üretilir. Yaz için üretilen eşofman üstleri daha salaş, hafif ve terletmeyen kumaştan yapılır. Kış için olan eşofman üstleri ise daha kalın kumaşlardan, soğuklara karşı koruması ön planda tutularak üretilir. Eşofman üstü desenli ya da renkli olarak her mevsime uygun bir biçimde tüketici ile buluşturulur.

Eşofman Üstü Pamuklu Mu Olmalı?

Her eşofman üstünün pamuklu olmasına gerek yok. Ancak ham madde olarak çoğunlukla pamuk ve pamuk ile karıştırılan diğer maddeler kullanılır. Yüzde yüz pamuktan üretilen eşofman üstleri olabileceği gibi yüzdeler halinde dağıtılan farklı ham maddeler ile karıştırılmış kumaşlar da bulunur. Eşofman üstü alırken vücut için en uygun ve sağlıklı seçenek her zaman pamuklu olanların tercih edilmesidir. Ancak günümüzde yüzde yüz pamukluların daha az olması ve maliyetlerinin de yükselmesi nedeni ile pamuk oranı daha yüksek olan eşofman üstleri tavsiye edilir.

Doğa Dostu Sürdürülebilir Eşofman Üstü Var Mı?

Eşofman üstleri doğa dostu olarak üretilmeye başladı. Çevreye zarar vermeden, farklı kumaşların geri dönüştürme tekniği ile kullanıma tekrar sunulması bunun en iyi örneklerindendir. HM eşofman üstü ve Nike gibi markalar geri dönüştürülebilen eşofman üstleri üretmeye başladı. Büyük markaların doğa dostu üretim yöntemlerine geçiş yapması ise tüm üreticileri etkiledi. Giyim alışverişi yaparken tercihlerimizi sürdürülebilir ve doğa dostu ürünlere çevirirsek doğaya daha az zarar veririz. Eşofman üstü doğa dostu yöntemler ile üretildiğinde daha sağlıklı ve cilde zarar vermeyen ögelerden yapılıyor. Eşofman üstü alırken bir kriter olarak sürdürülebilir olması belirlenebilir. 

  • Bizi Takip Et
E-Bülten