Toplam Ürün:2
New Balance Fresh Foam X Lav V2 Beyaz Kadın Tenis Ayakkabısı -WCHLAVL2
Üniversiteliye Özel
-%16
2,799.00₺ 2,355.36₺
Üniversite öğrenci belgenle gel Sana Özel indirimden faydalan
New Balance 796V2 Yeşil Kadın Tenis Ayakkabısı - WCH796R2
Üniversiteliye Özel
-%21
2,799.00₺ 2,216.81₺
Üniversite öğrenci belgenle gel Sana Özel indirimden faydalan

Kadın Tenis Ayakkabısı Modelleri

Tenis raketi en sevdiğin spor aksesuarıysa, performans giysilerin ve ayakkabıların da tenise uygun olmalıdır. Tenis kortlarında dilediğin performansı sergilemen için kadın tenis ayakkabısı modellerini incele. Farklı kort türlerine özel olarak tasarlanan modeller oyun içinde daha iyi hareket etmeni sağlar. Tabanla ilgili ayrıntılara baktıktan sonra alacağın modelin stiline karar verebilirsin.

Kort Türlerine Özel Tabanlar

Tenis kortları farklı zemin türlerine sahiptir. Sık olarak hangi zeminde oynuyorsan tercihini buna göre yapabilirsin. Çünkü her zemin yapısının farklı özellikleri vardır. Giydiğin tenis ayakkabılarının tabanları kortun türüne özel olursa performansın daha iyi olur.

Kort Türleri

Çim Kortlar – Bu kortlar çim yüzeylere sahiptir. Topun sekme hızı yavaş olduğu için oyun ritmi düşüktür. Çim yüzeylerde kaymayan dış tabanlarla rahat oynarsın.

Sentetik Çim Kortlar – Yüzeyi sentetik malzemeyle kaplanan kortlardır. Çim yüzeyler için üretilen modeller bu yüzeyler için de idealdir.

Sert Kortlar – Uluslararası müsabakalarda kullanılan kortlar genellikle sert kortlardır. Amerika Açık bu yüzeyde oynanır. Akrilik kaplı sert yüzeyler olan sert kortlarda oyun hızı yüksektir. Bu sahalarda maç yapıyorsan tenis ayakkabılarının uygun yastıklama özelliği sunması gerekir. Sert zeminle temas ettiğinde darbe etkisini minimuma indirecek özellik gerekir. Bu kort tipinde iç tabanların da ekstra destekli olması ideal koruma sağlar. Böylece ayakların sert yüzeydeki sürtünmeye karşı incinmez.

Toprak Kortlar – Toprak kortlardaki oyun hızı normal seviyededir. Bu yüzey için özel desenli dış tabanlar kullanılır. Genellikle balıksırtı baskılı dış tabanlar toprak zeminde tutunmanı sağlar. Toprak kortlarda giymek için koyu renkleri tercih etmelisin. Bu kortlar için tasarlanan modellerin sayaları sık örgüden yapılır. Böylece yüzeydeki toprak örgünün deliklerinden içeri giremez.

Oyun Stiline ve Seviyene Göre Seçimler

Tenis oyununda her oyuncunun karakterine göre belirlenen oyun stilleri vardır. Sen de oyun stilini belirledikten sonra tenis ayakkabılarındaki özellikleri buna göre seçebilirsin. Oyun sırasında giydiğin kıyafetler ve ayakkabılar performansını direkt olarak etkiler.

Bununla birlikte eğer bu sporda yeniysen ve ne kadar ileri gideceğini bilmiyorsan seçimlerinde makul olmalısın. Satın alacağın modelin çok teknik olması gerekmez. Yalnızca başlangıç için seçtiğin zeminin türüne göre seçim yapman yeterlidir. İndirimdeki modellerden ya da makul fiyatlı olanlardan satın alabilirsin.

Teniste Oyun Stilleri

Teniste yaygın olarak kullanılan oyun stillerinden birisi agresif baseliner stilidir. Bu oyuncu kort içinde sürekli hareket halinde olduğu bir oyun sergiler. Oyun sırasında genellikle Forehand ataklar kullanır.  Ayakların en çok kullanıldığı oyun stili budur. Eğer oyun tipin bu ise seçeceğin ayakkabının hafif ve esnek olması gerekir. Orta tabanın yastıklama özelliği güçlü olmalıdır. Bu oyunda her yöne seri şekilde hareket edersin. Ayakkabının tabanları bu hareketlere uyum sağlamalıdır.

Bir diğer oyun stili kontra yumruk stilidir. Savunmaya dayalı bu oyunda rakibin hata yapmasını bekleyen oyuncu sürekli takiptedir. Stilin bu ise ayaklarını iyi saran sağlam modellere bakmalısın.

Servis vole ve tüm kort oyuncu stilleri tenisin diğer oyun stilleridir. Servis vole nadir bir oyun stilidir. Tüm kort oyunu ise çok fazla hareket gerektiren aktif bir oyun tarzıdır. Eğer oyununu tüm korta yayan bir oyuncuysan seri hareket etmeni sağlayan modellerden seçmelisin.

Tasarım Ayrıntıları

Markaların tenis serilerindeki giysiler ve ayakkabılar renkli tasarımlara sahiptir. Kortta mücadele ederken tenis giysilerine en iyi uyan modellerle sportif stilini çekici hale getirebilirsin. Kadın tenisçiler tenis oynarken etek ve elbiseleri sık kullanırlar. Kort için tercih ettiğin giysileri tamamlayan modellerle görünümünü tamamla ve kortlarda havalı stilinle öne çık.

@playsports
Play Sports Campus, kolej stilini spor giyim ürünleriyle buluşturuyor. Sezonun en hit parçalarında enerji ve dinamizm arıyorsanız ve yenilikleri sosyal medyada da yakından takip etmek istiyorsanız Instagram adresimiz: playsportstr. Sizleri de aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz!
BİZİ TAKİP ET
background
contact
background